Ogród „Zagadka”


Realizacja ogrodu przy domu jednorodzinnym w Lublinie

Prace w ogrodzie były wykonywane na przełomie czerwca i lipca , było to dla nas wielkie wyzwanie ze względu na warunki atmosferyczne.

Ogród powstał od podstaw, przestrzeń duża zaspokaja potrzeby każdego z domowników. Właściciel lubi trawy i chciał mieć miejsce, gdzie mógłby się schować, właścicielka lubi kwiaty, grzebanie w ziemi i podskubywanie owoców z krzaczka.

Projekt musiał przewidzieć kilka elementów, na których zależało właścicielom ogrodu: miejsce do zabaw dzieci, wiele traw i kwitnących roślin, ciekawym elementem były górki pokryte trawą. W ogrodzie nie mogło zabraknąć miejsca do wypoczynku, powstał plac w otoczeniu traw ozdobnych
Wszystkie te elementy udało się zrealizować. Powstały cztery pagórki, dwie pokryte trawą które podkreślały wejście do ogrodu, trzecia górka przy placu na której został posadzony Fagus sylvatica ‚Purpurea Pendula’, czwarta górka została pokryta wrzosami. Elementem scalającym stała się ścieżka z gnesju poprowadzona dużym łukiem przez cały ogród.
Na bylinowych rabatach kwitnących przez cały sezon znalazły miejsce też krzewy owocowe (maliny, porzeczka), truskawki, poziomki oraz zioła.
Przestrzeni ogrodowi dodaje żwirowa rabata z dużymi trawami i głazami uwielbianymi przez dzieci. Z myślą i dzieciach na środku powstał duży trawnik który może zostać wykorzystany jako boisko.
Nasadzenia są bardziej stonowane i tak dobrane, by wyglądały elegancko przez cały rok.